Najčastejšie otázky

O koľkej môžem dieťa do tábora priviesť a kedy ho môžem vyzdvihnúť?

Denný tábor má program od 8:00 – 16:00. Príchod je 7:30 – 8:00, odchod 16:00 – 16:30. V prípade, že dieťa odchádza z tábora domov bez sprievodu dospelej osoby, alebo v sprievode inej osoby ako zákonného zástupcu uvedeného v online prihláške, rodič o tom v deň nástupu do tábora predloží písomné potvrdenie.

Akú stravu a pitný režim má dieťa v tábore zabezpečenú?

Strava je poskytnutá 2 x denne formou teplého obeda a tiež  popoludňajšieho drobného občerstvenia (ovocie a/alebo pečivo, koláč). Pre deti je zabezpečený celý deň aj pitný režim (na výber je stolová voda, minerálka, citronáda, limonáda). Strava aj pitný režim sú zahrnuté v cene tábora. Odporúčame deťom zabaliť primerané množstvo desiaty tak, aby dieťa nebolo už pred obedom do sýta najedené sladkosťami atď. Ak má dieťa alergie alebo špeciálnu diétu, je potrebné všetky informácie uviesť v online prihláške.

Čo je potrebné priniesť v deň nástupu do tábora?

Rodič prinesie v deň nástupu do tábora:

  • fotokópiu zdravotného preukazu dieťaťa,
  • vyhlásenie o bezinfekčnosti (posielame v e-maily pred zahájením tábora),
  • prezuvky (zostávajú v priestoroch tábora počas celého týždňa).

Dieťa si každý deň prinesie v ruksaku:

  • desiatu,
  • fľašu na vodu (na vychádzky),
  • pokrývku hlavy chrániacu pred slnečným žiarením,
  • v prípade premenlivého počasia aj vhodné doplnkové oblečenie (mikinu, vetrovku).

 

Ako dieťa obliecť do tábora?

Prosíme rodičov, aby deti obliekali a obúvali vhodne vzhľadom na počasie a športové aktivity. Odporúčame pevnú obuv, v teple športové  sandále pevne držiace chodidlo (nie remienkové sandáliky, šľapky a pod.)   Odporúčame zabaliť aj vetrovku s dlhými rukávmi pre prípad ochladenia – môže zostať  celý týždeň v priestoroch tábora. Nakoľko je v letnom období zvýšená aktivita kliešťov a deti sa budú hrať aj na tráve, odporúčame deťom zabezpečiť vhodnú ochranu (napr. ráno použiť sprej proti kliešťom) a po príchode domov dieťa skontrolovať.

Môže si dieťa do tábora zobrať aj mobil alebo tablet?

Nie je vhodné, aby si dieťa do tábora prinieslo tablet či cenné veci a peniaze, ako organizátor tábora za ne neručíme. Mobily tiež neodporúčame, prípadne ich deti majú uložené v taške – komunikáciu počas tábora vieme zabezpečiť aj cez nás, pre deti máme pripravený zaujímavý celodenný program a hranie sa s telefónom či tabletom v programe nemáme:)

Čo ak moje dieťa ochorie pred nástupom do tábora?

V prípade, ak dieťa nenastúpi  do tábora, alebo prestane čerpať služby tábora zo zdravotného dôvodu, zákonný zástupca dieťaťa musí doručiť potvrdenie od lekára o nemožnosti nastúpiť či pokračovať v tábore osobne alebo emailom na adresu funlandia.nr@gmail.com.  V tomto prípade má zákonný zástupca nárok na vyúčtovanie alikvotnej časti sumy uhradenej za tábor. Organizátor má právo na vyúčtovanie nevyčerpanej stravy v tábore. Pri prerušení pobytu z iných dôvodov, nárok na vrátenie peňazí nevzniká. V prípade, že sa dieťa nebude môcť zúčastniť niektorého dňa v tábore, je potrebné túto skutočnosť ohlásiť deň vopred alebo ráno pred zahájením programu, aby sme nečakali s aktivitami.

Budú z tábora aj fotky alebo videá? Ako sa k nim dostanem?

Pri objednávaní denného tábora máte možnosť súhlasiť / nesúhlasiť s fotením Vášho dieťaťa pri táborových aktivitách. Pre každý tábor bude vytvorená skupina v aplikácii WhatsApp, každý deň v nej uverejňujeme fotky (prípadne organizačné informácie), aby ste sa potešili spolu s nami, čo všetko deti zažili. Odporúčame aplikáciu nainštalovať najneskôr deň pred nástupom dieťaťa do tábora, do skupiny pridávame zákonného zástupcu uvedeného v prihláške. V prípade záujmu o pridanie ďalšieho člena rodiny nahláste túto informáciu v prvý deň tábora vedúcemu tábora.